امروز : دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۵
رییس دادگستری چالوس خبر داد:

كاهش ۱۸ درصدی طلاق در چالوس

چالوس نیوز - ریيس دادگستری چالوس از کاهش ۱۸ درصدی طلاق در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
كاهش 18 درصدی طلاق در چالوس
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۰:۲۲ |
کد خبر : ۲۱۵ |
انتخاب سردبیر

ناصر احمدی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه که در سالن اجتماعات دادگستری این شهرستان برگزار شد، با بيان اينكه تمام مراحل پرونده از زمان ثبت تا اجرای کامل به صورت الكترونيک در سیستم ثبت و قابل پیگیری است، اظهار كرد: طرفين دعوا در هر ساعت و هر نقطه كه باشند تنها با دسترسی به اينترنت می توانند از جزئیات کامل پرونده خود مطلع باشند.

وی تصریح کرد: سال گذشته  ۴ هزار و 500  فقره پرونده كيفری که از طریق دادسرا و ۵ هزار و 200 فقره پرونده نيز وارد دادگاه حقوقی شد كه با صدور رای  مختومه اعلام گردید.
ریيس دادگستری چالوس با مثبت ارزيابی كردن عملكرد دستگاه قضا چالوس در بررسی و رسيدگی به پرونده ها، گفت: بخشی از پرونده ها مربوط به سنوات گذشته بوده است كه با اطاله دادرسی مواجه شد اما همه دغدغه مجموعه دادگستری رسيدگی به اين پرونده ها است.
احمدی خاطرنشان كرد: طی چند ماه آينده همه پرونده های مسن مختومه می شود و الکترونیکی کردن سیستم دادگستری در رسیدگی به پرونده های قدیمی بسیار کمک خواهد کرد.
وی با اشاره به اينكه در سال گذشته در اجرای احکام مدنی دو هزار و ۲۰ پرونده وارد و دو هزار و 1 ۲۰ فقره مختومه اعلام شد، افزود: سال گذشته چهار هزار و 510 پرونده به  شورای حل اختلاف و چهار هزار و ۷۱۸ فقره مختومه شد يعنی حدود ۲۰۸ فقره عملکرد مثبت داشتند.
ریيس دادگستری چالوس با اشاره به اینکه با برگزاری آزمون سال گذشته 20 نفر به نيروهای دادگستری چالوس اضافه خواهد شد، بیان کرد: دستگاه قضای چالوس با ۲۰ همکار قضایی و حدود ۴۵ نفر همکار اداری به امر رسيدگی به پرونده های قضايی می پردازند  كه 50 درصد كمتر از نيروی اداری است اما همه نيروها با تلاش شبانه روزی سعی در جلوگيری از اطاله دادرسی دارند.
احمدی افزود: جلوی هرگونه هتاكی، زورگويی، بدحجابی و رفتار ناهنجار گرفته می شود زيرا در يک جامعه اسلامی همه باید موازين مطابق با اسلام را رعایت کنند.
وی با بيان اينكه حمايت از منابع طبيعی و حرائم در سرلوحه دستگاه قضایی چالوس است، يادآور شد: با هرگونه تجاوز به منابع طبيعی برخورد جدی می شود.
رییس دادگستری چالوس با بيان اينكه در سالی كه بنام رونق توليد نمامگذاری شد همه تلاش ما در جهت رونق توليد و حمايت از سرمايه گذار است، خاطرنشان کرد: اگر در دادگاه پرونده ای برای سرمايه گذار و توليد كننده صادر شود همه تلاش ما در جهت كمک به توليد است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار چالوس

اخبار ایران

اخبار مازندران

نماینده مجلس