pakan1

امروز : سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس:

بعید می‌دانم طرح استانی شدن انتخابات به این دوره مجلس برسد

چالوس نیوز | نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه شوراها گره‌گشاتر شده‌اند، گفت:طرح استانی شدن انتخابات در واقع تقویت شوراها است، هرچند بعید می‌دانم این طرح به این دوره برسد.
بعید می‌دانم طرح استانی شدن انتخابات به این دوره مجلس برسد
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۹:۵۰ |
کد خبر : ۲۷۰ |
مازندران

قاسم احمدی در همایش ملی روز شورا با گرامیداشت روز شورا اظهار داشت: علی رغم اینکه شوراها با مشکلات و ضعف‌هایی مواجه هستند ولی از روزی که شوراها فعال شدند، وضعیت عمرانی شهرها و روستاها بهتر شده است و شوراها در بسیاری از جاها، کمک کار دولت بوده‌اند.

وی به طرح استانی انتخابات مجلس اشاره کرد و هدف آن را تقویت شوراها برشمرد و آن را برای کشور ضروری دانست و گفت: وضعیت کنونی نمایندگی تضعیف وضعیت شوراها است.

احمدی با تاکید بر اینکه مدیریت شهر باید در اختیار شوراها باشد نه آنکه تبدیل به شورای شهرداری‌ها شوند گفت: طبق ماده ۱۳۶ برنامه سوم توسعه، مدیریت شهری باید به شوراها واگذار شود و تاکنون این ماده اجرایی نشده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با عنوان اینکه بعید می دانم طرح استانی شدن انتخابات به دوره کنونی مجلس برسد افزود: وقتی فضای بزرگ‌تری نظیر استان در اختیار نمایندگان قرار بگیرد، به شک قدرت دهیاران و شوراها در حوزه منطقه و شهرستان افزایش می‌یابد.

احمدی با بیان اینکه نماینده مجلس نباید درگیر کارهای جز شود گفت: اگر قرار است دنبال کارهای بزرگ باشیم باید بخشی از اختیارات شوراها را تقویت کنیم و کارهای بزرگ‌تر را به مجلس و نمایندگان بسپاریم.

این نماینده مجلس با عنوان اینکه شوراها باید از سیاسی کاری پرهیز کنند گفت: ورود شوراها به کارهای سیاسی سبب شکست آنان می‌شود.

وی با تاکید براینکه منابع درآمدی درست را ترویج و توسعه دهیم گفت: نباید شوراها متکی به درآمدهای کمیسیون ماده ۹۹ و ماده ۱۰۰ باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار چالوس

اخبار ایران

اخبار مازندران

نماینده مجلس