امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۳
امام جمعه شهرستان چالوس تاکید کرد:

ضرورت فرهنگ سازی در حمایت از کالای ایرانی

چالوس نیوز - امام جمعه شهرستان چالوس گفت: در جهت تحقق شعار سال فرهنگ سازی در حمایت از کالای ایرانی در حوزه های مختلف ضروری است.
ضرورت فرهنگ سازی در حمایت از کالای ایرانی
جمعه | ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۱۲:۲۹ |
کد خبر : ۱۳۹ |
چالوس

به گزارش چالوس نیوز ، حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت:تحقق شعار سال مربوط به عموم مردم بوده و با خرید تولیدات داخلی نقش مهمی در تحقق شعار سال دارند و باید در این زمینه در سطح شهرستان چالوس تبلیغات گسترده ای انجام شود.
وی ادامه داد: متاسفانه ذائقه عموم مردم به استفاده از کالاهای خارجی عادت کرده است و امروز وظیفه مسئولان این است تا از تولید کنندگان حمایت کنند تا با عرضه تولیدات با کیفیت در بازار اعتماد مردم را بیشتر جلب کنند.
راشدی نوری ادامه داد: ما مسئولان باید در زمینه فرهنگ سازی تحقق شعار سال ابتدا از خودمان و مجموعه ای که در آن مسئولیت داریم شروع کنیم و بعد مردم را تشویق به استفاده از کالای ایرانی کنیم و نیاز است امروز تمام ملزومات اداری از تولیدات داخلی استفاده شود و اگر مورد مشابه در داخل نداریم به ناچار از ملزومات غیر ایرانی استفاده گردد.
امام جمعه شهرستان چالوس گفت: در تحقق شعار سال دانشگاهها،آموزش و پرورش،رسانه ها و فرهنگیان وظیفه سنگینی دارند و باید در این زمینه برنامه ریزی کنند تا به فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی در جامعه کمک کنند.
وی گفت: نیاز است به شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس ابلاغ گردد تا هر گونه تبلیغ کالای خارجی در سطح شهر ممنوع شود و در مقابل به تبلیغ تولیدات داخلی مخصوصا تولیدات شهرک صنعتی مرزن آباد بپردازیم.
راشدی نوری تاکید کرد: تعصب و غیرت استفاده از کالای ایرانی باید در همه ما نهادینه شود و قطعا با استفاده از تولیدات داخلی به تولید و اشتغال کشور کمک خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به استفاده از پیام رسان های اخلی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی از سوی مسئولان عالی رتبه کشور در جهت استفاده از پیام رسان های داخلی صورت گرفته است و نیاز است در سطح شهرستان نیز این اقدام مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: استفاده از پیام رسان های داخلی خود نوعی حمایت از کالای ایرانی است و در این زمینه نیاز است ادارات و نهاد تمام فعالیت های مجازی خود را در این پیام رسان ها فعال کنند.
وی گفت: متاسفانه مشاهده می شود بعضی از افراد در فضای مجازی بد اخلاقی هایی را انجام می دهند و با سوء استفاده از آن خود را یک رسانه معرفی می کنند بدون آنکه دارای مجوز فعالیت رسانه ای باشند و از همه تاسف تر اینکه بعضی از مدیران از آنها بعنوان یک رسانه در جلسات دعوت می کنند.
راشدی بیان داشت: طبق قانون رسانه هایی که حق فعالیت دارند از مرجع قانونی که هیات نظارت بر مطبوعات است دارای مجوز هستند و امروز در شهرستان چالوس بزرگترین ظلم به آنهایی می شود که در حوزه رسانه دارای مجوز می باشند اما افرادی که یک شبه کانال و... ایجاد می کنند می شوند رسانه که باید با آنها برخورد شود.
امام جمعه چالوس بیان داشت: از دادستان ، فرماندار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار است با افرادی که بدون مجوز در فضای مجازی فعالیت رسانه ای می کنند برخورد شود و به ادارات و نهادها تاکید گردد فقط رسانه های دارای مجوز حق اطلاع رسانی و فعالیت خبری دارند و نیاز است هر چه سریعتر با سوء استفاده کنندگان از نام و هویت رسانه جلوگیری شود.
وی گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته مهدویت پنجمین همایش ظهور آفتاب با اجرای برنامه های مختلف و متنوع به مدت یک هفته در شهرستان چالوس برگزار می شود که انتظار داریم در اجرای مطلوب این برنامه ها که در نهایت برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس است ادارات نهایت همراهی و مساعدت را داشته باشند.
انتهای پیام /ش

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید