pakan1

امروز : شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲
استاندار مازندران:

توزیع نامتوازن عدالت، عامل توسعه نیافتگی چالوس است

چالوس نیوز | سید محمود حسینی پور در مراسم معارفه فرماندار جدید چالوس با اشاره به اینکه چالوس را شهرستانی متفاوت از سایر شهرستان‌های استان می بینم، اظهار داشت: چالوس از دیرباز شهر مقصد گردشگران داخلی و خارجی بوده و شهرت آن بر سر زبانها بود.
توزیع نامتوازن عدالت، عامل توسعه نیافتگی چالوس است
جمعه | ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۶ |
کد خبر : ۳۱۰ |
مازندران

سید محمود حسینی پور در مراسم معارفه فرماندار جدید چالوس با اشاره به اینکه چالوس را شهرستانی متفاوت از سایر شهرستان‌های استان می بینم، اظهار داشت: چالوس از دیرباز شهر مقصد گردشگران داخلی و خارجی بوده و شهرت آن بر سر زبانها بود.

وی ادامه داد: چالوس در ایام دفاع مقدس به عنوان منطقه اعزام نیرو به جبهه های نبرد حق علیه باطل بود و قدمگاه شهدا است.

استاندار مازندران گفت: علت عدم توسعه چالوس این است که از نظر بافت شهری دارای بافت قدیمی است و در همان بافت خود متوقف شده است و در زمینه صنعت، کشاورزی و گردشگری مورد توجه قرار نگرفت.

وی بیان داشت: بخشی از عدم توسعه یافتگی شهر چالوس به توزیع نامتوازن عدالت بر می‌گردد و البته بخش زیادی به نوع نگاه مدیرانی برمی‌گردد که سالها در این شهر مدیریت کردند.

حسینی‌پور افزود: شهر چالوس می‌تواند از مسیر گردشگری به تغییر و تحول اساسی دست یابد و این نیازمند یک همگرایی و وفاق بین همه نیروها در این شهرستان است.

وی عنوان داشت: در چالوس زمینه‌های زیادی نداریم اما باید صنایع را به این شهرستان بیاوریم که در حوزه توسعه و ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار کمک کند.

استاندار مازندران با بیان اینکه محورهای توسعه چالوس در توسعه کلان مازندران دیده شده است، تصریح کرد: اولویت توسعه در استان مازندران به شهرستان‌های تعلق می‌گیرد که عدالت درباره آن اجرا نشده است و چالوس یکی از آن شهرستان‌ها است.

وی اظهار داشت: باید پروژه‌های بزرگ گردشگری در چالوس اجرا شود و در این میان علاوه بر سرمایه گذاران داخلی باید از سرمایه‌گذاری خارجی هم استفاده کرد.

حسینی پور گفت: باید از ظرفیت‌های بالقوه طبیعت چالوس برای گردشگری استفاده شود و آن را عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه باید سند آمایش اقتصادی نیز برای شهرستان چالوس تدوین شود، تاکید کرد: این همه مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات و بعضاً در طول سال وارد شهرستان چالوس می‌شوند اما هیچ بهره‌ای برای چالوس ندارد و تنها ترافیک آن مردم را آزار می‌دهد.

استاندار مازندران وی با اشاره به اینکه باید از مواهب جنگل در شهرستان چالوس بهره‌مند شد، افزود: درامد چالوس جنگل و دریا سفر است و گاهی آدم های گردن کلفت آمدن در چالوس و با زور از معادن شهرستان بهره‌مند شدند در حالی که باید در جهت خدمات عمومی استفاده می‌شده است.

وی ادامه داد: معادن متعلق به عموم مردم است و نباید در اختیار فرد قرار گیرد بلکه باید به صورت تعاونی به عنوان سهام در اختیار عموم مردم قرار گیرد و همگان از آن بهره‌مند شوند.

حسینی‌پور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه هر کسی می تواند برای توسعه شهرستان چالوس کند باید با او همراه شد، ابراز داشت: اگر کسی برای توسعه شهر چالوس به اداره‌ مراجعه کند اما مدیر آن اداره سنگ اندازی کند، فرماندار آن شهرستان باید بلافاصله مدیران اداره را عزل کند زیرا یکی از موانع اصلی توسعه، فساد است و ما به مبارزه با فساد بسیار مصمم هستیم.

وی بیان داشت: آقای سید رسول حسینی مدت کوتاهی فرماندار چالوس بوده و در این مدت کوتاه زحمات زیادی را  کشیده و قطعا از وجود ایشان در استان مازندران استفاده خواهیم کرد.

حسینی پور برلزوم تدوین و تهیه سند آمایش اقتصادی برای شهرستان چالوس تاکید کرد وافزود : باید مشخص شود چرا مردم چالوس با توجه به موقعیتی که دارد در محرومیت بسر می برند؛ در برنامه فعلی دولت شهرستان چالوس نیز به عنوان یکی از مناطق کمتر توسعه یافته گنجانده شده و یکی از علت های انتصاب فرماندار جدید با کوله‌باری از تخصص و تجربه برای این شهرستان، همین توسعه نیافتگی است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید