pakan1

امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران:

۴۵۴ مگاوات ظرفیت برق آبی کوچک در مازندران ایجاد شده است

چالوس نیوز | مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: ۴۵۴ مگاوات ظرفیت برق‌آبی کوچک در این استان وجود دارد که با مشارکت بخش خصوصی آماده واگذاری است.
۴۵۴ مگاوات ظرفیت برق آبی کوچک در مازندران ایجاد شده است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۱:۵۰ |
کد خبر : ۲۷۵ |
مازندران

محمدابراهیم یخکشی در نشست ملی هم اندیشی توسعه نیروگاه های برق آبی کوچک که با حضور ۳۰ شرکت نیروگاهی بخش خصوصی و کارشناسان و مدیران شرکت آب منطقه ای ۲۱ استان کشور در ساری در حال برگزاری است، افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید ۱۴مگاوات برق در زیر سدهای استان، ۳۶۲ مگاوات در مسیر رودخانه ها و ۲۰ مگاوات نیز در مسیر خطوط آب شرب مازندران در قالب نیروگاه برق آبی کوچک وجود دارد.

وی کاهش تولید گاز گلخانه ای را مهمترین مزیت توسعه نیروگاه های برق آبی برشمرد و گفت: طبق بررسی های صورت گرفته با تولید هر مگاوات انرژی برق آبی تا چهار تن تولید گاز کربن ناشی از سوخت فسیلی کم می شود.   

یخکشی امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی و وجود تجهیزات کامل نیروگاهی در داخل کشور را از دیگر مزیت های ایجاد نیروگاه برق آبی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: در استان مازندران به خاطر سازگاری  نیروگاه برق آبی با مسائل زیست محیطی باید از این ظرفیت و فرصت تولید این انرژی بدرستی بهره برداری کرد.

نیروی برق آبی گسترده ترین شکل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر محسوب می شود.این نوع نیروگاه ها در مقیاس بزرگ بیشتر از ۱۰ مگاوات در اطراف سدها  و نیروگاه های کوچک کمتر از ۱۰ مگاوات در مسیر رودخانه ها احداث می شود. معرفی ایجاد نیروگاه برق آبی کوچک و متوسط بر روی رودخانه ها و زیر سدهای کشور ، امکان سنجی ساخت تمام تجهیزات نیروگاهی در داخل کشور و دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در ایجاد نیروگاه برق‌آبی از مهمترین اهداف این نشست است.

 

خبرنگار : رقیه نعلبندانی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید