pakan1

امروز : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۴
امام جمعه نوشهر:

شوراها از حاشیه‌ها دوری کنند

چالوس نیوز | امام‌جمعه نوشهر شورا را مصداق کامل حکومت مردم بر مردم دانست و گفت: مشورت با مردم طرح‌های شورایی را کامل و پخته‌تر می‌کند و شوراها باید بی حاشیه کار کنند.
شوراها از حاشیه‌ها دوری کنند
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۰ |
کد خبر : ۲۶۹ |
مازندران

حجت الاسلام محمود مشایخ در مراسم روز ملی شوراها در نوشهر با بیان اینکه شوراها مصداق کامل حکومت مردم بر مردم است اظهار داشت: در هیچ مملکتی اختیارات به کسی واگذار نمی‌شود که آن فرد شرایط لازم را نداشته باشد.

وی با عنوان اینکه افرادی که واجد شرایط نیستند و در مسیر و حال و هوای دیگری نیستند نباید مسئولیت گیرند افزود: برای کشور و جامعه خون نثار شده است و باید از آن صیانت کرد.

حجت الاسلام مشایخ با اشاره به اهمیت مسئله شورا و مشورت کردن در اسلام یادآور شد: شوراها لازم است در بسیاری از امور با مردم مشورت داشته باشند و از نظرات آنان برای امور روستایی بهره گیری شود.

امام جمعه نوشهر، مشورت کردن و شورا را مانع استبداد و حسادت دانست و گفت: مشورت با مردم طرح‌های شورا را کامل‌تر و پخته‌تر می‌کند.

وی به شوراها توصیه کرد تا با اخلاق نیکو و خوش با مردم برخورد کنند و افزود: حالت بی تفاوتی نسبت به مسائل و مشکلات مردم به دست نیاید و شوراها باید بی حاشیه کار کنند.

حجت الاسلام مشایخ از شوراها خواست تا بی حاشیه فعالیت کرده و پیگیر امور مردم و دلسوز باشند و ادامه داد: شوراها جزیره‌ای فکر و عمل نکنند و کلان نگر باشند.

وی با اظهار اینکه شوراها به فکر درمان آسیب‌های اجتماعی باشند گفت: اعتیاد، بیکاری، طلاق از جمله آسیب‌ها به شمار می‌رود و شوراها به عنوان متولیان فرهنگی در این زمینه چاره اندیشی کنند.

امام جمعه نوشهر با اشاره به درپیش بودن ماه مبارک رمضان خواستار احیای مساجد و بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان شد.

حجت الاسلام مشایخ با بیان اینکه سیل همه را هوشیار کرده است گفت: بسیاری از اراضی کشاورزی از بین رفته است و باید نسبت به بهسازی نهرهای کشاورزی و سردهنه اقدام کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید