pakan1

امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲
مدیرکل شیلات مازندران:

تولید آبزیان در مازندران از ۱۰۵ هزار تن گذشت

چالوس نیوز | مدیرکل شیلات مازندران به رشد تولید آبزیان در استان اشاره کرد و گفت: سال قبل بیش از ۱۰۵ هزار تن انواع آبزیان در استان تولید شده است.
تولید آبزیان در مازندران از ۱۰۵ هزار تن گذشت
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۸ |
کد خبر : ۲۴۶ |
مازندران

ولی اله محمدزاده عصر دوشنبه در نشست فعالان بخش آبزی پروری و شیلاب با اشاره به رشد تولید آبزیان در استان گفت: میزان تولدی انواع آبزیان در استان سال قبل از ۱۰۵ هزار تن فراتر رفته است.

وی با اشاره به ارزآوری ۳۵ میلیون دلاری صادرات محصولات شیلاتی، میزان صادرات را بیش ۱۱ هزار تن فراورده های شیلاتی بیان کرد و گفت: این محصولات به کشورهای مختلف صادر شده است.

پایانه صادرات شیلاتی تکمیل شود

احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز تسریع در تکمیل پایانه صادراتی را مهمترین اولویت و دغدغه در حوزه شیلاتی بیان کرد و گفت: آبزی پروری زمانی سودآور خواهد بود که در کنار آن صنایع تکمیلی و تبدیلی توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های شیلاتی ودریایی استان بکر و دست نخورده باقی مانده است، خواستار حضور فعال تر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه شیلاتی شد و گفت: باید از ظرفیت بازارهای کشورهای اوراسیا و سی ای اس برای توسعه صادرات محصولات شیلاتی بهره گیری کنیم.

حسین زاده به وجود بیش از ۸۰۰ قطعه آب بندان در استان اشاره کرد و گفت: از آب بندان ها علاوه بر استفاده گردشگری و کشاورزی در حوزه پرورش ماهیان نیز باید بهره گیری شود.

استاندار مازندران بر لزوم برنامه ریزی و رفع مشکلات فراروی بخش شیلاتی و آبزیان در استان تاکید کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید