امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس:

کارگروه رسانه در شهرستان چالوس تشکیل می شود

چالوس نیوز - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس گفت: برای اولین بار و در جهت ساماندهی حوزه رسانه کارگروه رسانه در این شهرستان تشکیل می شود.
کارگروه رسانه در شهرستان چالوس تشکیل می شود
جمعه | ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۱۴:۴۶ |
کد خبر : ۱۴۰ |
انتخاب سردبیر

به گزارش چالوس نیوز ، محمد روحی در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: در جهت ساماندهی خبرنگاران ، رسانه های دارای مجوز و فعالیت خبری ادارات و نهادها با خبرنگاران و اصحاب رسانه دارای مجوز کارگروه رسانه در این شهرستان با حضور نمایندگان ادارات و تشکل های رسانه ای و نمایندگان اصحاب رسانه تشکیل می شود.
وی بیان داشت: بر اساس قانون فعالیت های رسانه ای بر عهده آن دسته از رسانه های است که از هیات نظارت بر مطبوعات دارای مجوز باشند و کسی جزء آنها نمی تواند فعالیت خبری کند و تاکید می شود ادارات و نهادها نیز با انجام هر گونه مصاحبه و اطلاع رسانی با رسانه های بدون مجوز مخصوصا کانال های فضای مجازی خودداری کنند.
روحی گفت: در آینده ای نزدیک بعد از تشکیل کارگروه رسانه اسامی رسانه های دارای مجوز و خبرنگاران مورد تایید این اداره به ادارات و نهادهای سطح شهرستان معرفی می شوند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: طبق قانون مطبوعات و آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات که توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد مطالبی که در رسانه دارای مجوز درج و نشر شود تابع قانون مطبوعات بوده و انتشار هر گونه خبر و مطلب به نام رسانه و خبرنگار در فضای مجازی که قبل از آن در رسانه دارای مجوز نشر داده نشده از محدوده قانون مطبوعات خارج است.
روحی گفت: به اصحاب رسانه شهرستان چالوس نیز کتبا اعلام خواهد شد تا در فضای مجازی با نام رسانه های دارای مجوز خود فعالیت کنند زیرا هر گونه فعالیت اطلاع رسانی و خبری بدون رسانه های دارای مجوز از هیات نظارت برمطبوعات به نام رسانه ممنوع می باشد و حتی ادارات و نهادها نیز نمی توانند در آن فضا بعنوان یک رسانه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای خبری خود را داشته باشند و در سایت جامع رسانه های کشور اسامی رسانه های دارای مجوز درج شده است.
وی گفت: در بخش پیام رسان های داخلی نیز انتظار ما این است ادارات و نهادها تمامی فعالیت های اطلاع رسانی خود را به این پیام رسان ها انتقال دهند تا در جامعه فرهنگ سازی شود.
روحی در مورد تحقق شعار سال نیز گفت: حمایت از کالای ایرانی باید در جامعه نهادینه شود و ضروری است تمام ادارات ونهادها از ملزومات تولید داخل استفاده کنند.
وی ادامه داد: نیاز است آموزش و پرورش و دانشگاهها برای تبیین تحقق شعار سال به برگزاری جلسات و همایش های مختلف با دعوت از کارشناسان خبره در این بخش اهتمام ورزند.
روحی گفت: در جهت اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سطح شهرستان چالوس نیاز به پشتیبانی داریم و ضروری است در این بخش برنامه ریزی اساسی و اصولی صورت گیرد.
انتهای پیام /ش

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید